V čem jsme lepší?

Dlouholeté zkušenosti

Naše firma se řadí k zakladatelům a průkopníkům tohoto oboru IT v České republice. Její založení se datuje  roku 1992 a od té doby vám zachraňuje data. Však první zkušenosti s datovými nosiči spadají už do roku 1980.

Specializace na záchranu dat v době nástupu PC se začala rozvíjet od roku 1993 a rozvíjí se dále, tak jak se vyvíjí a mění trendy v pracovních, zálohovacích a archivačních zařízeních.

Nezbytnou součástí tohoto oboru je však nutnost pravidelného vzdělávání či absolvování speciálních školení i konferencí v oblasti obnovy dat. Jakož i napojení na výrobce technologií sloužících k obnovení dat.

 

Chci zachránit svá data

 

Miliony GB zachráněných dat

Každoročně se zvyšující kapacita vyráběných hard disků a ostatních datových médií se odráží i v množství vám zachráněných dat. V počátcích naší činnosti záchrany dat se pohybovalo množství zachráněných dat kolem 500 GB za rok. V dnešní době je to ročně kolem 500 TB, což je obrovský skok dosažitelný jen díky našim pokročilým metodám v obnově dat. Za více než 27 let naší existence se skutečně jedná o miliony GB dat.

 

Chci zachránit svá data

 

Vysoká úspěšnost záchrany dat

V případě, že za námi přijdete včas a se závadou, která již není nezvratná, pohybuje se průměrná úspěšnost záchrany dat skutečně realizované zakázky od  95 – 100%. Nebudeme Vám zde však slibovat zázraky, ani nejnižší cenu. Od toho jsou tu jiní. Za výsledky naší práce stojí tisíce spokojených zákazníků, kteří vědí, že jsme vždy připraveni nasadit veškeré dostupné technologie, naše know-how a udělat pro záchranu vašich dat vše, co je v našich silách.

Naší filozofií je předat vám nejen zachráněná data, ale i poskytnout řešení, aby se vaše data povedlo i v budoucnu vždy uchovat již bez nutnosti našeho dalšího zásahu a tato nepříjemná zkušenost vás již nikdy nepotkala. Abychom se tedy společně po „záchraně“ mohli rozloučit, stejnými slovy, jako lékař s vyléčeným pacientem „s bohem“ místo „na shledanou“. Za nás tedy: „Jednou a dost!“

Rozhodnutí je tedy čistě na Vás.   

 

Chci zachránit svá data

 

Řada spokojených klientů

K řadě spokojených klientům LAMA EXPERT patří beze sporu jak běžní občané, tak drobní i velcí podnikatelé, nadnárodní řetězce firem, obecní, městské a státní organizace a vládní instituce.

Významnou část klientely pak tvoří firmy zabývající se obecným servisem IT, kteří pak v přímém kontaktu se svým zákazníkem provádějí instalaci námi zachráněných dat přímo zákazníkovi do jeho počítače.

Neuvádíme zde konkrétní zákazníky, jelikož ctíme ochranu soukromí, k němuž se ostatně zavazujeme. Mnozí zejména z těch významnějších ani nemohou, či nechtějí, z pochopitelných důvodů, být jmenováni.

V případě, že přijdete včas a se závadou, která již není nezvratná, pohybuje se průměrná úspěšnost záchrany dat, která se opravdu realizuje od  95 – 100%. Zákazníci od nás tedy odchází spokojení nejen se svými daty ale i typy, či celým technickým řešením, jak svá data v budoucnu ochránit, aby již nedocházelo k jejich ztrátám.  Naším cílem je, aby zákazník, který jednou ztratil data, odcházel od nás nejen spokojený se svými obnovenými daty, ale i s řešením, aby k tomu již nikdy nemuselo dojít. Naše loučení by tedy pak nemělo znít ne „na shledanou“ ale „sbohem“. 

Věříme, že tou nejrelevantnější referencí bude i to, že vám zachraňujeme data už více než 27 let. 

 

Chci zachránit svá data

 

Vyspělé technické zázemí

Naše pracoviště na záchranu dat obsahují speciální elektronická a mechanická zařízení, která dovolují provádět tuto činnost na profesionální úrovni.

Doba, kdy se dala dělat obnova dat na „koleně“ je nenávratně pryč a pro experimentování již není místo.

K záchraně vašich dat v současné době disponujeme dvěma speciálními „laboratořemi“ se dvěma specializovanými pracovišti na obnovu dat pro závady těžkého stupně, kde je nutno pracovat s továrními informacemi disku-tzn. servisní stopou.

Dále tu máme tři další pracoviště pro standardní a méně náročné závady.

Samozřejmostí pak je i místnost s boxy pro práce v bezprašném prostředí, pro manipulaci s mechanickou částí hard disku nebi i samotným médiem.

Tyto laboratoře umožňují dosahovat vynikajících výsledků jak v diagnostice závady zařízení, tak  poté i v samotné obnově dat.

Některé závady jsou natolik závažné, že vyčítaní dat trvá i několik desítek hodin. Tato činnost je plně automaticky kontrolována a řízena zařízeními, která hodnotí neustále stav vyčítání a v případě nutnosti celý proces zastaví a opět mohou dále pokračovat bez toho, aby došlo ke ztrátě dat.

Další specialitou je možnost opakovaného vyčítání vadných míst na magnetickém médiu (vadné sektory) – dovedeme takto vyčíst z poškozených míst až 90 % jejich původního obsahu.

K záchranám dat je tedy potřeba jednak vybavení, jak již  bylo uvedeno ale i dostatečná databáze náhradních dílů( naše sklady obsahují přes 5000 položek disků).

V zásadě však lze říci, že nejpodstatnější je know-how, které čerpá z dlouholetých zkušeností vlastních, tak i našich zahraničních partnerů. Jsme zapojeni do kolektivu předních světových týmů, které si vyměňují poznatky a zkušenosti v této oblasti.

 

Chci zachránit svá data

 

Pravidelné investice do nových technologií

Bez každoročních investic do nových technologií pro obnovu a záchranu dat by nebylo prakticky možné vám data zachránit.

Jednu část tvoří hardware zařízení a komponenty, které jsou vytvořeny na bázi specializovaných zakázkových výrobků na, kterých se přímo realizuje obnova dat.

Druhou část tvoří software a firmware podpora k těmto výrobkům, jejichž pravidelnou inovaci si vynucuje rychlý vývoj v této oblasti.

Třetí část pak tvoří doplňkové přípravky a zařízení, které umožnují práci ve velmi náročných podmínkách čistého prostředí, jemné mechaniky a technologie SMD.

Čtvrtá část investic spadá do nákupu náhradních dílů pro zprovozňování vadných dílů. V dnešní době je výroba disků tak rozmanitá, že i v této oblasti je potřeba být dostatečně zásoben nejrůznějšími modely a jejich modifikacemi.

 

Chci zachránit svá data

 

Svoz a diagnostika zdarma

V případě, že nebude předání realizováno osobně, vyzvedne vaše médium s poškozenými daty zdarma po celé ČR kurýr naší smluvní přepravní společnosti a doručí na naši adresu. Při objednání záchrany dat do 15.00 hod., bude zásilka vyzvednuta následující pracovní den mezi cca 8.00 a 17.00 hod. a nám doručena následující pracovní den.

Zasílané médium prosím zabalte do měkkého a nárazuvzdorného materiálu, např. mačkaný papír, bublinková fólie, molitan atd., vložte do krabice společně s vytištěným formulářem k záchraně a řádně zalepte. Netřeba psát adresu, kurýr přijede s vlastním štítkem.

V případě nerealizované záchrany dat máte 3 možnosti:

    1. Po předchozí domluvě si můžete médium vyzvednout osobně na adrese naší firmy.
    2. Zašleme vám médium zpět kurýrem za 200 Kč bez DPH na vaši adresu.
    3. Zdarma a bezpečně za vás zlikvidujeme zbytky dat a provedeme ekologickou likvidaci média samotného.

 

Chci zachránit svá data

 

8 položek celkem